Narodowe Czytanie
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI
Dnia 6 września nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W ramach tegorocznej, 13. edycji tego wydarzenia, wspólnie odczytaliśmy fragmenty Kordiana Juliusza Słowackiego. Usłyszeliśmy m.in. bajkę o Janku, który psom szył buty. Humorystyczna opowiastka niosła za sobą ważne pouczenie, które miało pomóc tytułowemu bohaterowi pokonać smutek i nostalgię, a nam przypomniało, że każde zadanie ma swoją wartość, jeśli jest wykonywane z sercem i zaangażowaniem.
Coroczny udział w Narodowym Czytaniu jest doskonałą okazją, aby wzmocnić poczucie narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.
Inauguracja roku szkolnego
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI
Dnia 2 września 2024 r. uroczyście rozpoczęliśmy Rok Szkolny 2024/2025. O godz. 8.00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy uczestniczyli we Mszy Świętej. Następnie przeszliśmy przed budynek naszej szkoły, by odśpiewać hymn Polski i posłuchać słów, jakie miała nam do przekazania Pani Dyrektor Barbara Nowak. W tym dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście. Wspólnie upamiętniliśmy 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Na końcu Pani Dyrektor złożyła życzenia na nowy rok szkolny.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI
Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI
Informacja dla rodziców uczniów klasy I
Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:
Zeszyty podpisane na okładce:
- w wąską linię 16-kartkowy (z linią pomocniczą czerwoną),
- w kratkę 16-kartkowy do matematyki,
- w kratkę do korespondencji.
Piórnik wyposażony w przybory, które uczeń nosi codziennie:
- kredki ołówkowe,
- dwa ołówki HB ,
- mała temperówka z pojemnikiem,
- gumka do ścierania,
- linijka (15-20 cm z widoczną podziałką),
- nożyczki z zaokrąglonymi czubkami,
- klej w sztyfcie,
- małe karteczki samoprzylepne (do oznaczania stron),
- patyczki do liczenia.
Materiały do zajęć plastyczno-technicznych:
- blok techniczny i rysunkowy z białymi kartkami A4,
- blok techniczny z kolorowymi kartkami, A4,
-papier kolorowy A4 (wycinanka) nie może być samoprzylepna,
- plastelina,
- farby plakatowe,
- kubek na wodę,
- 2 pędzelki (cienki i gruby),
- 2 teczki zamykane na gumkę,
- kredki świecowe,
- podkładka plastikowa pod prace plastyczno- techniczne.
Strój gimnastyczny: biała koszulka, spodenki, dres, buty sportowe. Wszystko zapakowane w podpisany worek.
W momencie przejścia do nowej szkoły potrzebne będzie obuwie zmienne z białą podeszwą.
Otrzymane podręczniki i ćwiczenia proszę podpisać i owinąć w okładki.
W dniu rozpoczęcia roku szkolnego proszę wziąć torbę na podręczniki i ćwiczenia.
Szkoła Języka Angielskiego "English Zone" w Chojniku
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI
Wakacyjne życzenia
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI
Zakończenie roku szkolnego
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI
Ostatni dzwonek i upragnione wakacje!
21 czerwca 2024 roku zakończyliśmy rok szkolny. Jak zawsze pogoda była wymarzona. Uroczystość poprzedził udział całej społeczności szkolnej we Mszy Św., a potem najważniejsze, czyli rozdanie świadectw i pożegnanie absolwentów. Pani Dyrektor Barbara Nowak podkreśliła fakt zwiększenia się liczby uczniów, którzy otrzymali Nagrodę Dyrektora, za swoje wysokie wyniki w nauce osiągając średnią 5,00 i powyżej, czyli nasi stypendyści. Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali nagrodę od Pana Wójta Adama Harlaka oraz wyróżnienie, czyli dwa bilety umożliwiające całodzienny pobyt w Mandorii.
Były nagrody, kwiaty jako wyraz podziękowania, piękny śpiew szkolnego chórku i życzenia wspaniałego wypoczynku w czasie wakacji.
Wycieczka do Poznania
- Szczegóły
- Kategoria: AKTUALNOŚCI
W dniu 19 czerwca 2024 roku uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Celem naszego wyjazdu było poznanie tajników Uniwersytetu Przyrodniczego, do którego zostaliśmy zaproszeni przez Przyjaciela Szkoły, pana profesora doktora habilitowanego Dariusza J. Gwiazdowicza.
Po przyjeździe na Uniwersytet, zostaliśmy serdecznie przywitani przez pana profesora, który zaprowadził nas do prawdziwej sali wykładowej. Tam mieliśmy możliwość wysłuchania krótkiego wykładu na temat świata nauki i przyrody. Następnie udaliśmy się do Parku Dendrologicznego, gdzie często odbywają się zajęcia dla studentów.
Wzięliśmy także udział w ćwiczeniach praktycznych dotyczących domowej izolacji DNA, które poprowadziła pani prof. dr hab. inż. Jolanta Behnke-Borowczyk. Uczniowie nauczyli się, jak w prosty sposób można wyizolować DNA z owoców. Następnie zwiedziliśmy laboratorium, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda praca naukowców i studentów na co dzień. Mogliśmy obserwować różnorodne aparatury i dowiedzieć się, do czego są używane. Po wizycie w laboratorium, pan profesor zaprosił nas do swojego gabinetu. Tam mieliśmy możliwość popracować na mikroskopie. Pod okiem pana profesora uczniowie mogli oglądać preparaty i poznawać tajemnice mikroskopowego świata.
Kolejnym punktem programu był edukacyjny spacer po Starym Mieście. W klimat tego pięknego miasta wprowadził nas pan Dariusz, opowiadając o dawnych czasach, legendach i ciekawostkach architektonicznych. Na koniec naszej wycieczki zwiedziliśmy Ostrów Tumski, jedną z najstarszych i najważniejszych części Poznania.
Wycieczka była niezwykle udana i dostarczyła nam wielu wrażeń oraz wiedzy. Był to dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.