Rok 2020/2021

PAMIĘTAMY!

Podziękowania od Pary Prezydenckiej

W piątek 16 października 2020 roku Szkołę Podstawową im. Marii i Lecha Kaczyńskich
w Cieszynie spotkał niecodzienny zaszczyt, bowiem otrzymaliśmy podziękowania od najważniejszej polskiej pary – Pary Prezydenckiej.

Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przysłał list z podziękowaniem szkole za udział, pomysłowość i inwencję twórczą podczas akcji Narodowego Czytania Balladyny Juliusza Słowackiego.

Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda podarowała nam okolicznościowy egzemplarz Balladyny z dedykacją oraz zdjęcie Pary Prezydenckiej upamiętniające Narodowe Czytanie.

Bardzo się cieszymy z tej niespodzianki. Z całą pewnością zapamiętamy dziewiątą edycję akcji i będziemy brać udział w kolejnych.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Kasa VIII przygotowała apel, w którym przedstawiła rozmyślania uczniów na temat formy podziękowań nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty Pani Dyrektor oraz wszystkim osobom, które dbają o ich edukację i wychowanie. Mottem tego dnia były słowa:

„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata”

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września 2020 roku był wyjątkowym dniem dla wszystkich chłopców w naszej szkole.

Z okazji swojego święta zostali obdarowani drobnymi upominkami od swoich koleżanek
z klasy. Przerwy spędzali w rytmach znanych przebojów, a dodatkowo tego dnia żaden chłopak nie martwił się o ocenę z odpowiedzi, bo w Dniu Chłopca nikt z nich nie był pytany.