Rok 2020/2021

Rok 2020/2021

 

                                                                   WIOSNA

          Dnia 22 marca 2021 roku uczciliśmy na zajęciach zdalnych nadejście nowej pory roku - wiosny. Uczniowie przygotowali prace pod tytułem „Wiosna, ach to Ty!” używając różnych technik plastycznych m.in. przyklejając kwitnące kwiaty. Każda przygotowana praca została nagrodzona. Dodatkowo kolorami tego dnia był zielony i żółty tak jak jest to w przyrodzie.

 

DZIEŃ KOBIET

         8 marca 2021 roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. Tego dnia chłopcy pośpieszyli z życzeniami nie tylko do swoich mam, sióstr, cioć czy babć ale również pamiętali o paniach pracujących w szkole oraz swoich koleżankach z klasy i ze szkoły. Tradycyjnego kwiatka zastąpił ten wirtualny między innymi w postaci zdjęcia. Życzenia jak zwykle płynęły prosto z serca.  


       

      Walentynki, które obchodziliśmy na zajęciach zdalnych w piątek 12 lutego 2021 roku, stały się przede wszystkim Dniem Sympatii okazywanej innym w tym trudnym czasie. Tego dnia dominowały barwy: czerwona i różowa oraz można było usłyszeć ciekawostki związane ze Dniem Świętego Walentego. Uczniowie wzięli udział w akcji „Coś miłego dla przyjaciół” i przygotowali transparenty. Mamy nadzieję, że ten trudny dla wszystkich czas już niedługo się skończy.    


 

                                              PODZIĘKOWANIE

       31 stycznia 2021 roku przyłączyliśmy się do zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku wspomaga oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii 
i diagnostyki głowy. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Cieszyna, Dobrzeca i Konradowa udało się nam zebrać 1885,66 zł. Dziękujemy również wolontariuszom z klasy VIII oraz VI, którzy kwestowali w ten mroźny dzień.       
        Od października do stycznia grupa uczniów naszej szkoły brała udział w konkursie "Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać wolontariuszem".
 W ramach tego konkursu uczniowie prowadzili Zeszyty Dobrych Uczynków w których zapisywali każdy bezinteresowny gest pomocy wobec rodziny, przyjaciół czy nieznajomych. Po podliczeniu punktów komisja konkursowa ogłasza, że zwycięzcą jest:

WIKTORIA z kl. VII

Gratulujemy!

Projekty

 80- w roku szkolnym 2016/2017 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Książka oknem na świat”

 

 

Prowadzimy jawny rejestr zbiorów danych osobowych

 

 

8 -W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną ,,Listy budują więzi"

 

 

530- W roku szkolnym 2014/2015

i 2015/2016 Szkoła realizuje innowację pedagogiczną  „Kultura słowa tarczą bezpieczeństwa”